Co je detailing

 

 

Detailing je velmi pečlivá, šetrná a komplexní péče o celý automobil za účelem navrácení a/nebo udržení vysoce kvalitního stavu auta a zvýšení/udržení  jeho hodnoty. Sestává z čištění, vyživení materiálů, leštění laku a aplikace ochranných vrstev. (Toto je definice v obdobné verzi dohledaná z několika online zdrojů.)

 

Je to ta nejvyšší úroveň péče, kterou můžete svému automobilu dát. Spíše než konkrétní činnosti nebo to kterou autokosmetiku kdo používá je to podle mě filozofie přístupu k péči o auto, koníček a životní styl těch z nás, pro které je auto vším.

 

Detailing často přichází na řadu před výstavami různých show cars – například veteránů, tuning cars, sběratelů vzácných aut, nebo fanoušků značek a autoklubů. Dále po koupi ojetého vozu nebo před jeho prodejem, při vzácných příležitostech jako například svatba a v neposlední řadě pro vlastní potěšení, radost a životní styl.

 

Detailerem není jen profesionál, který jej vykonává pro ostatní lidi, ale také každý, kdo zná postupy a nástroje správné a šetrné péče o auto a vykonává je na svém vlastním autě pro radost, skvělý pocit a zvýšení jeho hodnoty.

 

Detaileři jsou tedy i nadšenci, i profesionálové, kteří se tím živí. Detailingem ovšem NENÍ většina ručních mytí, čistíren interiérů a už vůbec ne samoobslužné myčky. Nejsou to často ani lidé, kteří nabízí leštění laku. Všem, kteří chtějí svěřit svoje auto do péče někomu jinému, doporučuji si pečlivě vybírat. Sám se člověk stane detailingovým nadšencem velmi často tak, že při pořízení nového nebo prvního auta hledá informace o tom, jak se o něj správně starat a postupně fenomén detailingu začne objevovat.

 

V různých diskuzích se vedou debaty ohledně toho, kdo už je a kdo ještě není detailerem. Jsou ortodoxní zastánci, kteří tvrdí, že nedělá detailing, kdo nedemontuje sedadla z interiéru, kdo při leštění nesundává z auta znaky a kliky a kdovíco. Já si to nemyslím a především to není soutěž. Není to ani o tom, jak obrovské množství speciální autokosmetiky nakoupíte.  Je to hledání cesty účinného a zároveň šetrného postupu provedeného pečlivě, komplexně a do detailů.

 

 

 Volně inspirováno článkem na Detailingblogu a vlastním názorem.

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu